VANQUISH BTL

Najnowsza metoda modelowania sylwetki

i redukcji tkanki tłuszczowej

Vanquish: wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości to prawdziwa rewolucja w medycynie estetycznej. Dzięki technologii Vanquish LAHF (Large Area High-frequency Field) redukcja tkanki tłuszczowej jest nieinwazyjna, bezkontaktowa i zautomatyzowana. Modelowanie sylwetki jeszcze nigdy nie było tak skuteczne i proste!

 

Zastosowanie urządzenia Vanquish

Aktualnie Vanquish jest stosowany na obszarach miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej takich jak brzuch czy boki, ale wraz z zaprojektowaniem i ukazaniem się na rynku nowych aplikatorów  możliwości stosowania urządzenia na różne partie ciała znacznie się poszerzą. Wszystkie wynalazki ewoluują wraz z czasem i w przypadku Vanquish - dopiero zaczynamy dostrzegać jego możliwości.

 

Jak to działa?

Vanquish jest niesamowitym skokiem technologicznym i jest niepodobny do żadnego urządzenia RF, które można spotkać na rynku. Aplikator-generator urządzenia Vanquish obwodowo dostarcza energię, tylko do tkanek o specyficznej oporności, dzięki temu działanie energii HF jest skupione w tkance tłuszczowej, przy jednoczesnym uniemożliwianiu powstawania wysokiej temperatury w innych tkankach. Wielobiegunowe, skupione pole, kształtuje pole energii elektromagnetycznej aby zoptymalizować penetrację i zmaksymalizować powierzchnię zabiegu, co oznacza, że system automatycznie dopasowuje obwodowe dostarczanie energii tak, aby trafiła ona dokładnie w miejsce przeznaczenia bez ryzyka poparzenia skóry lub przegrzania mięśni czy organów wewnętrznych. Podskórna tkanka tłuszczowa posiada odmienne właściwości absorpcyjne, co ma związek z obniżoną zawartością wody i relatywnie mniejszym ukrwieniem. Wykorzystując tą właściwość urządzenie umożliwia selektywnie i wybiórczo "wytapiać" tłuszcz z ciała. Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane LAHF precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową. W wyniku oscylacji (drgania) cząsteczek polarnych, temperatura w wybranej tkance osiąga właściwy poziom terapeutyczny (46°C) przyspieszając metabolizm komórek i tym samym zwiększając ich lipolizę.

 

Vanquish vs inne urządzenia

Vanquish, zarówno jak Exilis - wcześniejsze, jednobiegunowe urządzenie RF firmy BTL  mogłyby zostać złotymi standardami w przemyśle medycyny estetycznej.
Vanquish jednak przedstawia całkiem nowe podejście do problemu eliminacji tłuszczu. Zamiast użycia typowego, punktowego źródła RF, Vanquish używa płytowego aplikatora, który emituje energię RF nad dużym obszarem ciała. Zamiast przesuwania aplikatora nad skórą, Vanquish zlokalizowany jest nad brzuchem przez określony czas. Podczas gdy inne urządzenia do kształtowania sylwetki wymagają pracy operatora aby aplikować energię w sposób ciągły, Vanquish pozwala na opracowanie całego obszaru jednocześnie, przez co znacznie skraca czas zabiegu.

 

Bezpieczeństwo podczas zabiegu

Vanquish jest całkowicie bezbolesną, bezpieczną metodą redukowania tłuszczu podskórnego. Początkowy wzrost temperatury w tkance tłuszczowej jest monitorowany, ale w zasadzie działa to w sposób w pełni zautomatyzowany. Szereg przeprowadzonych badań i testów potwierdza, że stopniowo ogrzewana tkanka tłuszczowa osiąga temperaturę do ok. 45-46°C , podczas gdy temperatura skóry pozostaje na poziomie 40-41°C, co zabezpiecza jej delikatna strukturę przed przegrzaniem. Rewolucyjny sposób dostarczania energii i charakterystyczna budowa aparatu sprawia, że to "bezdotykowe" podejście jest niemal rewolucyjne. Vanquish to ogromny skok w przód jeżeli chodzi o design, komfort pacjenta, operatywność i kwestie bezpieczeństwa.

 
Wyniki badań

Test ultradźwiękowy przeprowadzony po zabiegu wykazał niemal 60% redukcję tkanki tłuszczowej (z 7.6 mm do 2.9mm), co świadczy o znaczącym wpływie na komórki tłuszczowe i niezwykłej efektywności zabiegu. Badania histologiczne wykazały, że struktury naskórka, skóry i podobne jak np. mieszki włosowe nie zostały w znaczący sposób zmienione podczas zabiegu.

 

Przebieg zabiegu

Podczas 30 minutowego zabiegu, pacjent leży pod ergonomicznie zaprojektowanym panelem (aplikatorem), który ustawiony jest nad docelowym obszarem ciała w odległości co najmniej 1 - 2 cm od skóry. W ten sposób energia bazująca na systemie RF jest dostarczana do komórek tłuszczowych indukując w nich proces apoptozy czyli zaplanowanej naturalnej śmierci komórki, która jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów obejmujących 4 sesje po 30 min w odstępach jednego tygodnia.

 
 

 

Przeciwwskazania do zabiegu Vanquish:

 • ciąża i okres karmienia piersią

 • choroba nowotworowa ( bezwzględnie dla osób po chemioterapii i chorobie nowotworowej)

 • stany zapalne skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)

 • wszczepiony stymulator serca

 • implanty/ obszary po ich usunięciu, zniszczone implanty, metalowe elementy wszczepienne

 • obrzęki

 • termo-hipestezja ( zaburzenia odczuwania różnicy temperatur)

 • termo-hiperestezja ( nadmierne odczuwanie gorąca lub zimna)

 • zaawansowane zwężenie tętnic,  zaawansowana miażdżyca tętnic, choroba zarostowa tętnic

 • choroby nerek i wątroby

 • zaburzenia sercowo-naczyniowe (choroby zastawek serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego)

 • zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica, żylaki, zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń

 • zespół Sudecka

 • choroba Gravesa-Basedowa

 • nadmierna potliwość

 • epilepsja

 • domaciczne wkładki antykoncepcyjne zawierające metal

 • menstruacja

VANQUISH otrzymał nagrodę

za najlepsze urządzenie

do modelowania sylwetki na najważniejszym wydarzeniu

w medycynie estetycznej w USA - "estetyczny oskar" dla Vanquisha!